Ήττα στην πρεμιέρα!(Φωτορεπορτάζ)

Δεν ξεκίνησε καλά τις υποχρεώσεις της για το νέο Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Α’ Κατηγορίας η ομάδα μας που έχασε εκτός έδρας από την Ε.Ν.Π για την 1η αγωνιστική με 98-77.

Πιο καλή παρουσιάστηκε στην πρώτη περίοδο η Ένωση Νέων Παραλιμνίου που με το τέλος της Α’ περιόδου ήταν μπροστά στο σκορ με 27-22. Ο Απόλλωνας ανέβασε στροφές όμως με την πάροδο του χρόνου, καταφέρνοντας μέχρι την ολοκλήρωση του ημιχρόνου να κάνει την ανατροπή και να προηγηθεί με 52-50.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και πάλι στην τρίτη περίοδο, καταφέρνοντας να ανατρέψουν το σκορ και να προηγηθούν με έντεκα πόντους διαφορά μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου (74-63). Οι “βυσσινί” διατήρησαν το προβάδισμα τους μέχρι το τέλος και πήραν την νίκη με τελικό σκορ 98-77.

Η ομάδα μας (Μπιλ Μακ Κάμον): Τράβις 32, Τζερμέιν 12 (1), Χριστοφίδης, Σούττον 5 (1), Γεωργίου 3 (1), Πιττάκας 12 (3), Πάπε, Καμένος, Αμπντουλαγέ 4, Γουάιτ 9.

Τα δεκάλεπτα: 27-22, 50-52, 74-63, 98-77