ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Περίπατος στην Άχνα και πρόκριση!

Δεν ήταν μεγάλο το εμπόδιο της Αγίας Νάπας και η ομάδα μας πήρε την πρόκριση στην Β’ φάση του κυπέλλου με νίκη 6-0 στο Δασάκι.

Μόλις στο 1ο λεπτό ο Σπόλιαριτς άνοιξε το σκορ με κεφαλιά μετά την σέντρα του Κολ. Ο ίδιος ποδοσφαιριστή στο 30′ διπλασίασε τα γκολ της ομάδα μας, ξανά με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Βάργκα.

Τη σκυτάλη στο σκοράρισμα στο Β’ ημίχρονο πήρε ο Μάρκες και με δύο γκολ στο 52′ και στο 67′ διαμορφώνοντας το 0-4.

Στο 77′ ο Ποντικός με σουτ διαμόρφωσε 5-0 ενώ στα τελευταία λεπτά ο Ντανίλο Σπόλιαριτς ολοκλήρωσε το χατ-τρικ από το σημείο του πέναλτι.