ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Έριξε 9αρα στην Λουμπότεν και προκρίθηκε η Apollon Ladies!

Πανηγυρική πρόκριση για την Apollon Ladies στον τελικό του 3ου ομίλου στο Champions League, με νίκη 9-0 κόντρα στην Λιουμπότεν.

Οι πρωταθλήτριες Κύπρου άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2′ με την Ντάντας ενώ στο 24′ η Νασέλο και στο 29′ η Ανοκίε, ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο 40′ η Ντάντας με το δεύτερο της γκολ έγραψε το 4-0 ενώ λίγο πριν το ημίχρονο η Μπρίκμαν σημείωσε το 5ο γκολ για την Κυπριακή ομάδα.

Με την έναρξη του ημιχρόνου η Ανοίκε σκόραρε ξανά για το 5-0 ενώ η Ντάντας στο 57′ ολοκλήρωσε το χατ-τρικ.

Το 8-0 ήρθε στο 79΄από την Ναρσέλο, ενώ το τελικό 9-0 από την Γιάννου στις καθυστερήσεις.

Πλέον η Apollon Ladies περιμένει τον αντίπαλο της για τον τελικό του Σαββάτου από τον αγώνα Μούρα-Σαμεγκρέλα (18:00).