ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

SHOW Πίττα και με το δεξί ο ΘΡΥΛΟΣ!

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Γιάννη Πίττα που πέτυχε χατ-τρικ, η ομάδα μας πέτυχε δύσκολη νίκη κόντρα στον Εθνικός Άχνας με 4-2, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Ο Ζαρτνί το πρώτο γκολ της χρονιάς.

Στο 9ο λεπτό ο Μάριος Ηλία άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 28ο λεπτό ο Ζράντι με ένα κεραυνό έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 1-1. Στο 43ο λεπτό ο Πίττας έκανε το 2-1 για τους γαλάζιους.

Στο 64’ ο Φόλμπρεχτ έκανε το 2-2 για τον Εθνικό Άχνας. Στο 81ο λεπτό ο Πίττας έκανε το 3-2 από το σημείο του πέναλτι, ενώ στο 90ο λεπτό πέτυχε 3ο γκολ σημειώνοντας χατ τρικ και έκανε το 4-2!

Απόλλων: Γιοβάνοβιτς, Φιλιώτης, Χαμάς (89΄Ίντζια), Ρομπέρζ, Κατελάρης, Χάμπος, Ίλιεφ (Τζουμ 66′), Ζράντι (88΄Μαλεκκίδης), Κολ (Ψύχας 75′), Πίττας, Νταμπό (Γιάνγκα 75′)