Φτάνει τις εκατό … ο Χάμπος!
By
Posted on
![](https://apollon365.news/wp-content/uploads/2019/07/xabos-2.jpg)
Πραγματοποιήθηκε πριν λίγο η κλήρωση του Πρωταθλήματος για την νέα σεζόν 2024-25. Η ομάδα...
Ο Απόλλωνας παρουσιάζει τον νέο προπονητή της ομάδας, τον Αντριάν Γκούλα, στην αίθουσα συνεντεύξεων...
Η Εταιρεία Απόλλων Ποδόσφαιρο (Δημόσια) Λτδ, ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον...
Η Εταιρεία Απόλλων Ποδόσφαιρο (Δημόσια) Λτδ, ανακοινώνει την καταρχήν συμφωνία με τον ποδοσφαιριστή Ντιέγκο...
Η πρώτη συγκέντρωση της ομάδας μας για τη νέα αγωνιστική περίοδο πραγματοποιήθηκε το απόγευμα...
Cookie | Duration | Description |
---|---|---|
cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |
Ο λόγος για τον Χάμπο Κυριάκου ο οποίος αν και μόλις 24 ετών, την ερχόμενη Δευτέρα (25/11) κόντρα στη Δόξα εκτός έδρας θα καταγράψει την 100η συμμετοχή του στο θεσμό του πρωταθλήματος!
Έκανε το ντεμπούτο του στις 3 Μαρτίου 2012 σε ηλικία 17 ετών στον εκτός έδρας αγώνα της ομάδας μας με την Αλκή μπαίνοντας ως αλλαγή στο 70’ στη θέση του Ρασίντ Χαμτανί και έκτοτε έχει καταγράψει ακόμα 98 συμμετοχές με τη φανέλα του Απόλλωνα, 66 εκ των οποίων στο βασικό σχήμα, σκοράροντας στις 20 Νοεμβρίου, 2016 το μοναδικό του γκολ στο πρωτάθλημα κόντρα στον εκτός έδρας αγώνα της ομάδας μας με την Καρμιώτισσα!
Στο θεσμό του κυπέλλου ο Χάμπος «μετρά» 23 συμμετοχές και 1 γκολ και έχει αγωνιστεί σε 3 τελικούς κυπέλλου πανηγυρίζοντας ισάριθμες φορές την κατάκτηση του ενώ έχει κερδίσει με τον Απόλλωνα και 2 σούπερ-καπ.
Ο Χάμπος σε ευρωπαϊκούς αγώνες είναι ρέκορντμαν συμμετοχών με 32 αγώνες μεταξύ των γηγενών ποδοσφαιριστών και 5ος συνολικά στην ιστορία του Απόλλωνα πίσω από Βάλε (45), Πέδρο (41), Παπουλή (40)και Σακέττι (35)!
Ο Χάμπος έκανε το ντεμπούτο του στην Ευρώπη στις 22 Αυγούστου 2013 κόντρα στον νικηφόρο εντός έδρας αγώνα μας με την Νις και έχει αγωνιστεί σε 28 παιγνίδια στη βασική ενδεκάδα ενώ από τις 32 συμμετοχές με την ομάδα μας πανηγύρισε 18 νίκες, 1 ισοπαλία και 13 ήττες!
Του ευχόμαστε ολόψυχα και εις ανώτερα!
Recommended for you