Συμπαίκτες τώρα αντίπαλοι τότε με σκόρερ τον Περέιρα!(video)

Συμπαίκτες εδώ και λίγες μέρες στον Απόλλωνα αντίπαλοι τότε στην Superliga της Αργεντινής!

Ο λόγος για τον νεοαποκτηθέντα ποδοσφαιριστή μας Φακούντο Περέιρα και τον επιθετικό της ομάδας μας Εμίλιο Ζελάγια, Αργεντινοί αμφότεροι, οι οποίοι υπήρξαν αντίπαλοι την περίοδο 2013/14 στις ομάδες της Αργεντινής Gimnasia La Plata και Arsenal αντίστοιχα με τον Περέιρα να καταγράφει 33 συμμετοχές, (25 βασικός και 9 γκολ) και τον Ζελάγια 23 συμμετοχές, (13 βασικός και 1 γκολ)!

Στις 26 Οκτωβρίου, 2013, Περέιρα και Ζελάγια βρέθηκαν αντιμέτωποι στην έδρα της Arsenal και με το σκορ στο 1-0 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας ο Περέιρα μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή στο 59’ και 4 λεπτά αργότερα σκόραρε κόντρα στο νυν συμπαίκτη του Ζελάγια διαμορφώνοντας το τελικό 1-1 σε ένα αγώνα που στιγματίστηκε από την αποβολή 5 ποδοσφαιριστών 2 για την Arsenal και 3 για την Gimnasia La Plata!