ΑΝΤΡΕΣ

Ήττα στην πιο ακατάλληλη στιγμή!

Κατώτερη προηγούμενων της εμφανίσεων η ομάδα μας δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε από την Ανόρθωση με 3-1 .

Με πολύ γρήγορο ρυθμό ξεκίνησε ο αγώνας με την ομάδα μας να προσπαθεί να βρει τον ρυθμό της και να φτιάξει τις ευκαιρίες για το γκολ. Ο αντίπαλός τερματοφύλακας απέκρουσε πλασέ του Παπουλή στο 9΄, ενώ δυστυχώς στο 12΄ο αντίπαλός κατάφερε να προηγηθεί. Αφού πέρασε η ψυχρολουσία για την ομάδα μας προσπάθησε να βγει μπροστά και κατάφερε να κερδίσει κάποια φάουλ έξω από την περιοχή που όμως πέρασαν ανεκμετάλλευτα. Στο 28΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο αντίπαλος έκανε τα γκολ του δύο και πλέον τα πράγματα έγιναν πού δύσκολα για τους ποδοσφαιριστές μας. Αν και προσπαθήσαμε να αλλάξουμε τη ροή του παιχνιδιού δεν τα καταφέραμε και έτσι μας βρήκε το ημίχρονο να χάνουμε με 2-0. Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο διαιτητής της αναμέτρησης χαρίστηκε σε ολοκάθαρη κόκκινη κάρτα σε ποδοσφαιριστή του αντιπάλου (Καλδερόν) όταν σταμάτησε αντικανονικά τον Ντα Σίλβα που έφευγε μόνος του απέναντι στην αντίπαλη εστία!

Με δύο αλλαγές ξεκίνησε στην επανάληψη η ομάδα μας με τους Σαρδινέρο και Πίεχ να παίρνουν τις θέσεις των Ντα Σίλβα και Ρέινολντς. Οι ποδοσφαιριστές έβαλαν πίεση στον αντίπαλο αλλά οι ευκαιρίες που βρήκαμε δυστυχώς έκαναν «φτερά» με τον Παπουλή, μέχρι και το 65΄ να είναι ο μοιραίος παίκτης για την ομάδα μας και να χάνει τα άχαστα! Δυστυχώς στο 70΄ η ομάδα μας δέχθηκε και το τρίτο γκολ με αυτογκολ. Στο 75΄η ομάδα μας πέτυχε τη μείωση του σκορ με τον Παπουλή που κατάφερε να ευστοχήσει μέσα από τη μικρή περιοχή. Δυστυχώς το σκορ του αγώνα δεν άλλαξε και έτσι η ομάδα μας μετά από είκοσι έξι αγώνες αήττητη δέχθηκε την ήττα!