Στην ARENA ήταν αλλιώς!!!

Ψυχωμένος, με πάθος και σωστό ποδόσφαιρό ο Θρύλος μας, υπό τις οδηγίες του Σοφρώνη Αυγουστή «άλωσε» την ΑΡΕΝΑ!

Πολύ δυνατά και ψυχωμένα μπήκε η ομάδα μας στον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί μέχρι και το 25΄με 3-0. Η ομάδα μας προηγήθηκε με κεφαλιά του Παπουλή μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπεντόγια, το 2-0 έγινε με ωραίο πλασέ του Μάγκλιτσα και ο Ντα Σίλβα στο 24΄με πέναλτι έκανε το 3-0. Στο αμέσως επόμενο λεπτό μια λάθος υπόδειξη από τον επόπτη και αποδοχή της από τον Νικολαίδη έφερε τον αντίπαλό να μειώνει σε 3-1. Φάση επίσης που θα συζητηθεί είναι αυτή που ο Βάλε δέχθηκε κροτίδα από την εξέδρα των γηπεδούχων αλλά μετά από παρελεύση κάποιων λεπτών σηκώθηκε και συνέχισε τον αγώνα. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας είχε την κατοχή και έκανε καλό παιχνίδι σκοράροντας και τρία τέρματα.

Στην επανάληψη η ομάδα μας μπήκε και πάλι καλά στον αγώνα με αποτέλεσμα να χάσει καταπληκτική ευκαιρία με τον Πέδρο στο 52΄να κάνει τα τέρματα μας τέσσερα, ενώ στο 54΄με τον Γκόμες αυτή τη φορά χάσαμε άλλη μια ευκαιρία. Στη συνέχεια και μέχρι το 75’ η ομάδα μας πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και ήταν αυτή που έχασε και την ευκαιρία με τον Μπεντόγια ενώ δεν κινδύνευσε σχεδόν καθόλου. Άλλη μια ευκαιρία βρήκε η ομάδα μας με τον Πίεχ που μπήκε ως αλλαγή αλλά πλάσαρε έξω. Το παιχνιδι κυλούσε με το υπέρ μας σκορ και η ομάδα μας πήρε μια σπουδαία νίκη που θα μας ανεβάσει στη συνέχεια.