Νίκη και πρόκριση στον τελικό!(video, φωτορεπορτάζ)

Μεγάλη νίκη σ΄ένα συγκλονιστικό παιχνίδι πέτυχε η ομάδα των Παλαιμάχων κόντρα στην Ομόνοια με 3-2 και πήρε τη μεγάλη πρόκριση στον τελικό του ΓΣΠ. Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί με ωραίο σουτ του Πίττα. Στη συνέχεια ο αντίπαλός πίεσε για την ισοφάριση και σε μια αντεπίθεση ο Πίττας έβγαλε μόνο τον Φιλίππου που πλάσαρε για να κάνει το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο αντίπαλος πίεσε και κατάφερε να μειώσει και να ισοφαρίσει πέντε λεπτά πριν από το τέλος. Οι παλαίμαχοι ποδοσφαιριστές όμως αντέδρασαν και πήραν τη νίκη τρία λεπτά πριν το τέλος με καταπληκτικό σουτ του Ιωσηφίδη από τη γωνιά της μεγάλης περιοχής. Η νίκη και η πρόκριση στο τελικό της 15ης Δεκεμβρίου πανηγυρίστηκε έξαλλα στα αποδυτήρια της ομάδας μας!