Έπραξαν το αυτονόητο!

Τη νίκη με  πήρε σήμερα(22/10) στο Τσίρειο η ομάδα μας, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής κόντρα στην Αναγέννηση Δερύνειας. Η ομάδα μας παρόλο που μπήκε μουδιασμένα στον αγώνα κατάφερε να έχει το έλεγχο του αγώνα και σκόραρε στο 12 με τον Γκίε μετά από σέντρα σουτ του Παπουλή. Στη συνέχεια οι ποδοσφαιριστές μας προσπάθησαν και για δεύτερο γκολ κάτι που το πέτυχαν  στο 40΄με τον Μαγκλίτσα, αφού πήρε το ριμπάουντ μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα σε πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Ντα Σίλβα κλείνοντας έτσι το ημίχρονο προηγούμενοι με 2-0.

Στην επανάληψη η ομάδα μας μπήκε με τον ίδιο ρυθμό και κατάφερε να πετύχει ακόμα δύο γκολ με τον Παπουλή στο 60’ και τον Βινίσιους στο 66΄.  Ακολούθως η ομάδα μας έκανε τη δική της διαχείριση και θα μπορούσε να πετύχει και άλλα γκολ παρόλα αυτά το σκορ έμεινε στο 4-0.