Φιλική νίκη!

Τη νίκη πήρε η Καλαθοσφαιρική μας ομάδα στο τουρνουά της ΕΘΑ, κόντρα στην Ένωση Νέων Παραλιμνίου με 73-75.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας βρέθηκε να χάνει με 25-22 και στο ημίχρονο με 44-33. Στην επανάληψη οι καλαθοσφαιριστές μας προσπάθησαν να μειώσουν αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν ρίξουν τη διαφορά στους οκτώ πόντους από τους έντεκα του ημιχρόνου για το τρίτο δεκάλεπτο.

Αυτό που προσπαθούσε σε όλο τον αγώνα να κάνει η ομάδα μας το έκανε στο τελευταίο πεντάλεπτο του παιχνιδιού όταν πήρε μπροστά και ο Κορωνίδη, που με τρίποντα σε κρίσιμα σημεία όχι μόνο «μάζεψε» τη διαφορά αλλά έδωσε και το προβάδισμα.

Τελικά η ομάδα κέρδισε τον αγώνα με 73-75 και θα αγωνιστεί αύριο(16/10) με την ΕΘΑ στις 19:00 στον τελικό του τουρνουά.Πολύ σημαντικές βοήθειες έδωσε στο τέλος του αγώνα και ο Σάττον ενώ οι έτεροι Αμερικάνοι Μάρσιαλ και Φράνκλιν έκαναν ρεσιτάλ σ΄oλόκληρο τον αγώνα πετυχαίνοντας

Τα δεκάλεπτα: 25-22,44-33,60-52, 73-75

Η σήνθεση της ομάδα μας: (ΜακΚάμον), Μάρσιαλ(23), Φράνκλιν(28), Ντόι(2), Γουάιτ(6), Σάττον(10), Πιττάκας, Κορωνίδης(6), Σουλειμάν, Γεωργίου.