Φιλική νίκη με αγγλικό σκορ!(Φωτορεπορτάζ)

Νικηφόρο ήταν το δεύτερο φιλικό παιχνίδι της ομάδας μας στην Ουγγαρία όπου προετοιμάζεται. Με το αγγλικό σκορ 4-3 επιβλήθηκε της Chesterfield, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση.

Η ομάδα μας μπήκε νωρίς στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Μάγκλιτσα να σκοράρει μετά από ωραία ενέργεια του Πίεχ. Αν και οι Άγγλοι κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι σε 2-1, εντούτοις η ομάδα μας αντέδρασε και έκανε το σκορ 3-2 μέσα σε τέσσερα λεπτά με το Μαγκλίτσα και πάλι και αυτογκόλ των αντιπάλων.

Στην επανάληψη η ομάδα μας αύξησε το δείκτη του σκορ σε 4-2 με τον Γκίε να συνεργάζεται άψογα με τον Μπάρμπαρος και ο τελευταίος να σκοράρει. Χωρίς τίποτα το αξιόλογο κύλησε το υπόλοιπο του αγώνα παρά μόνο με τους Άγγλους να μειώνουν και να διαμορφώνουν το τελικό 4-3.

Ενδεκάδες Α΄ημίχρονο: Βάλε, Πίεχ, Πέδρο, Μάγκλιτσα, Ντα Σιλβα, Χάμπος, Λόπεζ, Βινίσιους, Καρώ, Πίττας και Ντούντου.

Β΄ημίχρονο: Κισσα, Λεωνίδα, Στυλιανού, Γκίε, Σακέτί, Μπεντόγια, Ψύχα, Ρεινολντς, Αντρέου, Αλεχάντρο και Βασιλείου.(80΄Συλβέστρος)