Αρχίζει σε λίγο το δεύτερο φιλικό της ομάδας μας στην Ουγγαρία με την ομάδα της Chesterfield F.C.

Η ομάδα μας θα αγωνιστεί με τους: Βάλε, Πίεχ, Πέδρο, Μάγκλιτσα, Ντα Σιλβα, Χάμπος, Λόπεζ, Βινίσιους, Καρώ, Πίττας και Ντούντου.

1΄Έναρξη αγώνα.

2΄Η ομάδα μας απείλησε την εστία των Άγγλων μετά από ωραίο σουτ του Ντα Σίλβα.

3′ Σουτ των Άγγλων καλή απόκρουση από τον Βάλε.

5′ 1-0 Για την ομάδα μας με εκπληκτικό τέρμα του Μάγκλιτσα μετά από ωραία ενέργεια του Πιέχ.

9΄1-1 Με πέναλτι για τους Άγγλους.

11′ Κλασική ευκαιρία με Πιέχ το σουτ του οποίου απέκρουσε δύσκολα κήπερ των Άγγλων.

13′ 1-2 Για τους αντιπάλους.

19′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας με το σουτ από εξαιρετική θέση του Πέδρο να βγάζει δύσκολα σε κόρνερ ο κήπερ των Άγγλων.

22΄Η ομάδα βρίσκεται πίσω στο σκορ και προσπαθεί να ισοφαρίσει.

24’2-2 Ισοφαρίζει η ομάδα μας μετά από νέο φοβερό γκολ του Μάγκλιτσα.

27΄3-2 Γυρίζει το παιχνίδι η ομάδα μας μετά από αυτογκόλ των Άγγλων.

30′ Νέα καλή ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Πιέχ.

33΄Παραμένει το υπέρ μας σκορ.

37′ Νέα πολύ καλή ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Πιέχ.

39′ Φοβερό σουτ στην κίνηση από τον Πέδρο δύσκολα απέκρουσε ο κήπερ των
Άγγλων.

40΄Η ομάδα μας παραμένει μπροστά στο σκορ και είναι πιο επικίνδυνη στις επιθέσεις της.

45΄+1 Λήξη ημιχρόνου με την ομάδα μας να προηγείται με 3-2, έχοντας κερδίσει και δύο κόρνερ. Ηκατοχή ήταν 47 με 53 υπέρ των Άγγλων.

Στην επανάληψη η ομάδα μας αγωνίζεται με τους: Κισσα, Λεωνίδα, Στυλιανού, Γκίε, Σακέτί, Μπεντόγια, Ψύχα, Ρεινολντς, Αντρέου, Αλεχάντρο και Βασιλείου

46΄Έναρξη Β΄ημιχρόνου.

52΄Το σκορ παραμένει το ίδιο, η ομάδα μας προηγείται με 3-2.

55′ Χωρίς καμία αξιόλογη φάση.

59′ Εξαιρετική ενέργεια και μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Μάριο Στυλιανού.

63′ Εκπληκτική ενέργεια από τον Μπεντόγια ο οποίος άδειασε τέσσερις ποδοσφαιριστές των Άγγλων όμως νικήθηκε στο τετ α τετ από τον κήπερ των Βρετανών.

66′ Καλή ευκαιρία με τον Ψύχα.

68′ 4-2 Για την ομάδα μας μετά από πολύ ωραίο συνδυασμό Γκίε και Μπαρπαρός με τον τελευταίο να τελειώνει με όμορφο τρόπο την φάση!

75΄Παραμένει το 4-2 για την ομάδα μας που είναι πολύ επικίνδυνη στην κόντρα.

80′ Πέρασε ως αλλαγή ο Συλβέστρος

83’Η ομάδα μας εξακολουθεί να προηγείται με 4-2.

84’Μειώνουν οι Άγγλοι σε 4-3.

Λήξη παιχνιδιού με την ομάδα μας να παίρνει τη νίκη με 4-3.

Δεν αγωνίστηκαν οι Παπουλής και Μακρίδης οι οποίοι ακολούθησαν ειδικό προγράμμα. Αγγελή και Στογιάνοβιτς δεν αγωνίστηκαν για προληπτικούς λόγους .