Νέο στραβοπάτημα / Ισοπαλία με Νέα Σαλαμίνα

Νέα ισοπαλία για την ομάδα μας, αυτή την φορά 1-1 εκτός έδρας κόντρα στην Νέα Σαλαμίνα.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Γιούρσεβιτς άνοιξε το σκορ για να ισοφαρίσει ο Παπαγεωργίου για την Νέα Σαλαμίνα στο 68΄.

Στο 5′ καλή προσπάθεια του Νταρίκουα πέρασε λίγο έξω. Η ομάδα μας απείλησε ξανά στο 16ο λεπτό με την κεφαλιά του Σαγκάλ να αναγκάζει τον τερματοφύλακα της αντίπαλης ομάδας σε απόκρουση.

Η Νέα Σαλαμίνα στο 43′ κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Νταρίκουα στον Ντορεγκαράι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο ποδοσφαιριστής που κέρδισε το πέναλτι με τον Λούβενμπεργκ να αποκρούει και να σώζει την ομάδα μας.

Στην επόμενη επίθεση η ομάδα μας άνοιξε το σκορ, όταν από προσπάθεια του Σαγκάλ, η μπάλα κατέληξε στον Γιούρσεβιτς που πλάσαρε για το 1-0.

Β’ ημίχρονο:

Η γηπεδούχος ομάδα στο 65′ ισοφάρισε με σουτ του Παπαγεωργίου.

Γενικά στο Β΄ ημίχρονο υπήρξαν πολλές διακοπές. Η ομάδα μας δυσκολεύτηκε να βρει ρυθμό και φάσεις, με το 1-1 να μένει μέχρι το τέλος.

Απόλλωνας: Λέουβενμπεργκ, Νταρίκουα, Γιούρτσεβιτς, Πεμπερνές, Εκπολό, Κυριάκου, Κολ, Σαγάλ, Αμπντουραχίμι, Πέρετζ, Κρμέντσικ.