Με αρχηγό την Μαρία!

Με αρχηγό την δική μας Μαρία Παναγιώτου η Εθνική ομάδα Νεανίδων.

Παρά το γεγονός ότι η ομάδα μας προηγήθηκε με 2-0 της Β. Μακεδονίας ηττήθηκε με 4-2 στο σημερινό φινάλε της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ-19 της UEFA.

Οι αγώνες του ομίλου μας, για τη Β’ Κατηγορία του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, φιλοξενήθηκαν στο Μογκίλεφ της Λευκορωσίας.

Η Κύπρος άρχισε πολύ καλά τον αγώνα και προηγήθηκε με 2-0 από τέρματα που πέτυχαν η Χριστίνα Κυριακίδη στο 21ο λεπτό και η Μαρία Ζαμανή στο 24ο λεππτό.

Η αντίπαλη ομάδα μείωσε στο 35ο λεπτό, αποτέλεσμα στο πρώτο ημίχρονο 2-1 για την Εθνική μας. Η Β. Μακεδονία στο δεύτερο ημίχρονο ανέτρεψε τα δεδομένα και έφτασε στη νίκη από τέρματα που πέτυχε στο 55′, 79΄πεν. και 90ο λεπτό.

Κύπρος: Σάββα, Ευστρατίου (86′ Παπανεοφύτου), Παναγιώτου, Στυλιανού (71′ Γαλάτη), Ηλία, Ζαμανή, Ρολάνδη (86′ Σεργίδη), Κουππή, Κυριακίδη (71′ Ελ. Παναγιώτου), Τέρλα, Φίλιου (37′ Σοφοκλέους).

Στον άλλο αγώνα του ομίλου μας η Λευκορωσία νίκησε με 5-0 τα Νησιά Φαρόε.