Το πρώτο βήμα για πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου έκανε απόψε ο Property Gallery Απόλλων, κερδίζοντας εκτός έδρας την ΑΕΛ με 3-2 στα σετ, έχοντας μάλιστα την σημαντική απουσία της Κατερίνας Λάμπρου.
Η ομάδα μας βρέθηκε να χάνει με 2-0 στα σετ, ωστόσο αντέδρασε πολύ σωστά και κατάφερε να κάνει την ανατροπή, παίρνοντας αυτή τη νίκη, που δεν λέει τίποτα, διότι ακολουθεί ο επαναληπτικός.
Ο δεύτερος ημιτελικός θα διεξαχθεί το ερχόμενο Σάββατο στο κλειστό μας γήπεδο και θα αρχίσει στις 20:00.
![](https://apollon365.news/wp-content/uploads/2016/02/whtelogosml.png)