Ήττα και αποκλεισμός στο κύπελλο

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας κόντρα στο ΑΠΟΕΛ, ηττήθηκε με 2-1 και αποκλείστηκε πρόωρα από τον θεσμό του κυπέλλου.

Το ΑΠΟΕΛ στο 8ο λεπτό ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με τον Γιώργο Εφραίμ μετά από ασίστ του Ζαχίντ. Το γκολ αρχικά αρχικά ακυρώθηκε για οφσάιντ όμως μετά από εξέταση του VAR, μέτρησε.

Επόμενη καλή φάση ήταν το στο 23΄όταν το σουτ του Γιαννιώτα στην κλειστή γωνιά του Ουζόχο κατέληξε σε κόρνερ μετά από επέμβαση του Νιγηριανού κίπερ.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ζαχίντ μάζεψε το..σκουπίδι του Λουντέμο, μπήκε στην περιοχή, τελείωσε μόνος την φάση με τον Δημητρίου να διώχνει σε κόρνερ.

Β΄ ημίχρονο:

Με την έναρξη του ημιχρόνου ο τεχνικός του Απόλλωνα Γιάννης Πετράκης έριξε στον αγώνα τον Πίττα.

Ο Κύπριος εξτρέμ, τρία λεπτά μετά την είσοδο του, μπήκε στην περιοχή του ΑΠΟΕΛ, πλάσαρε, η μπάλα κτύπησε στο αριστερό δοκάρι του Ουζόχο και στην επιστροφή κτύπησε στον Σιέλη και κατέληξε στα δίκτυα.

Στο 78΄το ΑΠΟΕΛ έφυγε στην αντεπίθεση με τον Εφραίμ, αυτό μοίρασε αριστερά στον Ζαχίντ και πλάσαρε στο 2-1 .

Απόλλων: Δημητρίου, Ρομπέρζ, Κατελάρης (Γιούστε 82΄), Χάμπος, Βασιλείου (Ψύχας 82΄), Ντένιτς, Μάρκοβιτς, Ματέι, Γκακπέ (Πίττας 46΄), Γιαννιώτας (Ντιγκινί 52΄), Μπένσοπ