«Μαύρη» νύχτα/ Διασυρμός και αποκλεισμός

Η ομάδα μας δέχτηκε την ήττα με 5-0 στο «Γ.Σ.Π» από την Λεχ Πόζναν και αποκλείστηκε από την συνέχεια του Europa League.

O Απόλλωνας μπήκε δυνατά και για είκοσι λεπτά έβαλε πίεση στους Πολωνούς, χωρίς όμως να πετύχει κάποιο γκολ.

Από εκεί και πέρα η Λεχ Πόζναν ισορρόπησε τον αγώνα και σε μία αντεπίθεση στο 42΄κατάφερε να πάρει προβάδισμα με τον Τίμπα.

Με την έναρξη του Β΄ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Άισακ στο 47,΄ενώ ο Καμίνσκι δέκα λεπτά αργότερα σκότωσε τον αγώνα γράφοντας το 3-0.

Η ομάδα μας στο τελευταίο μισάωρο δεν κατάφερε να μπει ξανά στον αγώνα. Οι Πολωνοί στο 81΄έγραψαν το 4-0 με τον Σiκόρα, ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Τίμπα στις καθυστερήσεις.