Τρίποντο κόντρα στην Δόξα!

Η ομάδα μας πέτυχε δύσκολη νίκη με 3-2 κόντρα στην Δόξα και επέστρεψε στα τρίποντα.

Δύο γκολ ο Μπένσοπ και ένα ο Παπουλής. Αναγκαστική αλλαγή ο Χάμπος.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Μπένσοπ με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Η Δόξα 6 λεπτά αργότερα έφτασε στην ισοφάριση με τον Παπαφώτη.

Ο Απόλλωνας κυνήγησε δεύτερο γκολ πριν το ημίχρονο και στο 27ο λεπτό ο Μπένσοπ από κοντά έκανε το 2-1 μετά από κεφαλιά του Σαλάι.

Η ομάδα μας στο 40΄έφτασε και σε 3ο γκολ με τον Παπουλή.

Με την έναρξη του Β΄ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 48′,η Δόξα μείωσε σε 3-2 με τον Παπαφώτη.

Η Δόξα τελείωσε τον αγώνα με 10 παίκτες αφού ο Καλό είδε την κόκκινη κάρτα.

Το 3-2 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Δημητρίου, Σελίμοβιτς, Σάλαϊ, Πέδρο, Αγκίρε, Κυριάκου (65΄ Νσούε), Ντένιτς, Περέιρα, Γιαννιώτας (67΄ Πίττας), Παπουλής (78΄ Ματέι), Μπένσοπ.

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ: Γκράσα, Ντερβίτ, Ζε Βαλέντε, Παπαφώτης, Καλό, Τραϊτσέφσκι (46΄ Μπόλιεβιτς), Μέσκα, Μιντίκκης, Χριστοφή, Μπραμπίγια (67΄ Ίταλο), Ζορζίνιο.

Κίτρινες Κάρτες: Σάλαϊ, Ζοάο Πέδρο, Παπουλής / Χριστοφή.

Κόκκινες Κάρτες: Καλό (2η κίτρινη).