ΑΝΤΡΕΣ

Προϊστορία 5 τελευταίων ετών με Ερμή εκτός έδρας!

Από την περίοδο 2013/14 και μετέπειτα και σε σύνολο 5 αγώνων κόντρα στον Ερμή η ομάδα μας μετράει τρεις νίκες, μια ήττα και μια ισοπαλία με ποσοστό επιτυχίας 60%.

Στα 5 αυτά παιγνίδια ο Απόλλωνας έχει σκοράρει 13 γκολ (2,6 γκολ ανά αγώνα) και έχει δεχτεί 5 γκολ ενώ έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του 2 φορές.

Αξίζει να σημειωθεί ότι τα 9 από τα 13 γκολ της ομάδας μας επιτεύχθηκαν στο Α’ ημίχρονο ενώ μόνο 2 γκολ του Ερμή επετεύχθησαν στο Α’ ημίχρονο!

Στα 5 αυτά παιγνίδια στην τέσσερεις φορές που ο Απόλλωνας κατάφερε να προηγηθεί από το Α’ ημίχρονο πανηγύρισε τρεις φορές τη νίκη ενώ στο άλλο την περίοδο 2016/17 χάσαμε τελικά έστω κι αν προηγηθήκαμε στο ημίχρονο με 2-1.

Η προϊστορία κόντρα στον Ερμή σε εκτός έδρας αγώνες Α’ φάσης από το 2013/14 και μετέπειτα: