Γνωρίζετε ότι με ΑΠΟΕΛ;
By
Posted on
![](https://apollon365.news/wp-content/uploads/2014/09/images_facess_moustakas.jpg)
Πραγματοποιήθηκε πριν λίγο η κλήρωση του Πρωταθλήματος για την νέα σεζόν 2024-25. Η ομάδα...
Ο Απόλλωνας παρουσιάζει τον νέο προπονητή της ομάδας, τον Αντριάν Γκούλα, στην αίθουσα συνεντεύξεων...
Η Εταιρεία Απόλλων Ποδόσφαιρο (Δημόσια) Λτδ, ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον...
Η Εταιρεία Απόλλων Ποδόσφαιρο (Δημόσια) Λτδ, ανακοινώνει την καταρχήν συμφωνία με τον ποδοσφαιριστή Ντιέγκο...
Η πρώτη συγκέντρωση της ομάδας μας για τη νέα αγωνιστική περίοδο πραγματοποιήθηκε το απόγευμα...
Cookie | Duration | Description |
---|---|---|
cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |
Το 1ο ιστορικό γκολ του Απόλλωνα επί του ΑΠΟΕΛ εκτός έδρας σημείωσε ο Γιαννάκης Περεντός στις 27 Απριλίου, 1958 στην πρώτη μας νίκη επί του ΑΠΟΕΛ με 2-1.
Ο πρώτος «λεγεωνάριος» που σκόραρε εκτός έδρας κόντρα στο ΑΠΟΕΛ ήταν ο Σουάτ Πεσίροβιτς την περίοδο 1990/91 σε ένα αγώνα που έληξε ισόπαλος 1-1.
Ο τελευταίος γηγενής ποδοσφαιριστής μας που σκόραρε εκτός έδρας κόντρα στο ΑΠΟΕΛ είναι ο Περικλής Μουστάκας στις 25 Σεπτεμβρίου, 2005 σε ένα αγώνα που έληξε ισόπαλος 2-2!
Το σκορ που έχει εμφανιστεί πιο πολλές φορές εκτός έδρας κόντρα στο ΑΠΟΕΛ είναι το 1-0 όπου έκανε την εμφάνιση του 10 φορές.
Recommended for you