ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Δύο νίκες και δύο ισοπαλίες!

Δύο νίκες και δύο ισοπαλία ήταν ο απολογισμός των κλιμακίων της Ακαδημίας μας για την 33η αγωνιστική κόντρα στην Πάφο.

Αναλυτικά:

U14: Επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας με τέρματα που σημείωσαν οι Παναγιώτου, Μεττής και Μούζουρος.

U15: Εκτός έδρας και πάλι ισοπαλία με 1-1 για την ομάδα μας που παρά τις ευκαιρίες δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη. Προηγηθήκαμε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μιχαήλ, για να ισοφαριστούμε προς το τέλος.

U16: Παρά τις πολλές ευκαιρίες η ομάδα μας δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη και «κόλλησε» στη «λευκή» ισοπαλία 0-0.

U17: Μεγάλο παιχνίδι έγινε με την ομάδα μας να παίρνει τελικά τη νίκη στο τέλος αν και αγωνιζόταν με δέκα ποδοσφαιριστές. Η ομάδα μας προηγήθηκε με 2-1 στο ημίχρονο με τέρματα των Αλεξανδράκη και Ελευθερίου, για να δεχθεί την ισοφάριση λίγα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης. Αν και με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω τραυματισμού, οι αλλαγές είχαν γίνει οι ποδοσφαιριστές πήραν τη νίκη χάρις σε τέρμα του Βασιλείου με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή. Η νίκη μας αυτή συντηρεί τις ελπίδες μας για τον τίτλο.