ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Έκλεισαν νικηφόρα τον πρώτο γύρο οι U19!

Με νίκη που συνδυάστηκε με πολύ καλό ποδόσφαιρο έκλεισε τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος Νέων U19 η ομάδα των U19. H ομάδα μας αντιμετώπισε την ομάδα του Άρη εκτός έδρας σήμερα(13/1) σ΄ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει τη νίκη με 4-1.

Η ομάδα μας δεν μπήκε τόσο καλά στον αγώνα και με αμφισβητούμενο πέναλτι βρέθηκε πίσω στο σκορ. Κατάφερε όμως πριν τη λήξη του ημιχρόνου να ισοφαρίσει με τον Μ.Ανδρέου και να πάει στα αποδυτήρια με το 1-1. Η επανάληψη άνηκε εξ΄ολοκλήρου στην ομάδα μας που παίζοντας εκπληκτικό ποδόσφαιρο κατάφερε με την έναρξη να πετύχει το δεύτερο τέρμα και πάλι με τον Μ.Ανδρέου μετά από ασίστ του Βασιλειάδη που ηταν ο σκόρερ του τρίτου τέρματος.

Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Συλβεστρος με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή. Αξίζει να σημειώσουμε ότι η ομάδα μας είχε πάνω από δέκα τελικές προσπάθειες μόνο στο Β΄ημίχρονο!