Καταστροφικό δεύτερο ημίχρονο και εκτός έδρας ήττα!

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας και δέχθηκε την ήττα εκτός έδρας από την ΕΘΑ για την 6η αγωνιστική με 80-61!

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας βρέθηκε να χάνει έξι πόντους διαφορά, ενώ στην δεύτερη περίοδο η ομάδα μας αντέδρασε και με ένα εκπληκτικό Παντούρη κατάφερε όχι μόνο να καλύψει τη διαφορά αλλά και να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με ένα επιμέρους 27-15 στη δεύτερη περίοδο με αποτέλεσμα να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενη με 42-36!

Δυστυχώς στην επανάληψη η ομάδα μας δεν μπήκε καθόλου καλά με αποτέλεσμα ο αντίπαλος να καλύψει τη διαφορά και να προηγηθεί μάλιστα στην 3η περίοδο με 10 πόντους διαφορά με ένα επιμέρους σκορ 25-9. Το τέταρτο δεκάλεπτο συνέχισε στο ίδιο τέμπο με την ομάδα μας να μην μπορεί να βρει τους τρόπους να επανέλθει στο παιχνίδι, αφού τα πολλά λάθη της στέρησαν αυτό το δικαίωμα. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν καταστροφικό για την ομάδα μας, αφού πέτυχε μόλις 19 πόντους, ενώ είχε 42 πόντους στο πρώτο ημίχρονο!!!

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 36-42, 61-51, 80-61

Η ομάδα μας(Λούκας Αντωνίου): Σωφρονίου, Cedric(9), Filler(15), Μακρυγιάννης, Τομπάζος, Άγγονας, Μαντοβάνης(2), Παντούρης(15), Graig(11), Oisemeka(6), Ηλιάδης(3).