ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Άλλη μια νίκη για τους U19!(Φωτορεπορτάζ)

Άλλη μια νίκη για την ομάδα των U19, δεύτερη συνεχόμενη που επιβλήθηκε σήμερα (28/10) της Ανόρθωσης εντός έδρας με 2-1. Η ομάδα μας μπήκε αρκετά καλά στον αγώνα αλλά ήταν αυτή που κινδύνευσε να δεχθεί το γκολ σε ξεκάθαρη ευκαιρία του αντιπάλου. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στη λευκή ισοπαλία.

Στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές μας μπήκαν ακόμα καλύτερα και κατάφεραν να προηγηθούν με πέναλτι του Σιλβέστρου. Στην συνέχεια του αγώνα κατάφεραν να πετύχουν και δεύτερο γκολ με τον επανεμφανιζόμενο Γιάννη Βασιλειάδη μετά από τον τραυματισμό του. Σ΄ ένα λάθος της άμυνας μας δεχθήκαμε τη μείωση του σκορ αλλά μέχρι και το τέλος του αγώνα το σκορ δεν άλλαξε με την ομάδα μας να παίρνει τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα.