Ελαφρύ προβάδισα η Ζάρια!(Φωτορπορτάζ,videο,σχόλιο)

Η Ζάρια κέρδισε με 2-1 την Σαράγεβο στον πρώτο αγώνα για τον α΄ προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ και έτσι η ομάδα μας θα πρέπει να περιμένει τη ρεβάνς για να ξεκαθαρίσει ποια ομάδα θα αντιμετωπίσει στον β΄ προκριματικό. Οι Μολδαβοί προηγήθησαν στο ημίχρονο με 2-0 (το δεύτερο γκολ σημειώθηκε από σουτ από το χώρο του κέντρου) ενώ οι Βόσνιοι μείωσαν 15 περίπου λεπτά πριν το τέλος του αγώνα!

Στη Μολδαβία βρέθηκε ο Περικλής Παπαπαναγή, συνεργάτης του Σωφρόνη Αυγουστή. Στις κερκίδες του γηπέδου της Ζίμπρου βρέθηκε και ένας αγνός «κυανόλευκος» υποστηρικτής ο κάλος φίλος της ιστοσελίδας μας Νέαρχος Γιασεμίδης ο οποίος μας απέστειλε πλούσιο φωτορεπορτάζ και βιντεογραφήματα, ενώ μας τόνισε ότι στο πρώτο ημίχρονο η Ζάρια ήταν εξαιρετική, ωστόσο στην επανάληψη έμεινε από δυνάμεις κάτι που το εκμεταλλεύτηκαν οι Βόσνιοι, που μπορούσαν μάλιστα να ισοφαρίσουν! Μας επισήμανε ότι ένας καλός Απόλλωνας δεν έχει να φοβηθεί τίποτα ούτε απο την Ζάρια, ούτε απο το Σαράγεβο!