ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Oops, we did it again!!!

Άλλος ένας τίτλος για την ομάδα των Ladies μας που επικράτησε της Barcelona με 5-0 και η δυναστεία συνεχίζεται!

Έχοντας την κατοχή της μπάλας η ομάδα μας σε ολόκληρο το ημίχρονο, δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου από τον αντίπαλο που είχε παθητικό ρόλο. Παρά την υπεροχή της η ομάδα μας δεν σκόραρε αν και βρέθηκε σε τρεις τουλάχιστον περιπτώσεις σε πολύ ευνοϊκή θέση! Οι παίκτριες μας προσπαθούσαν συνεχώς να απειλήσουν την αντίπαλη εστία αλλά το γκολ δεν ερχόταν, αφού στην τελική προσπάθεια δεν είχαμε την απαιτούμενη σοβαρότητα. Το πρώτο ημίχρονο του τελικού ολοκληρώθηκε με την ομάδα μας να μην μπορεί να σκοράρει και να μένει στην ισοπαλία!

Η επανάληψη ξεκίνησε με γκολ για την ομάδα μας με την Φρείτα στο 49΄ να κάνει το 1-0. Στη συνέχεια του αγώνα και στο αμέσως επόμενο λεπτό η ομάδα έχασε κλασσική ευκαιρία να κάνει τα τέρματα της δύο, αλλά η Κουσιέρι αστόχησε στο σουτ που επιχείρησε από πλάγια στην περιοχή. Στο 55’ η Φρείτα και πάλι με πλασέ έκανε το 2-0! Η πίεση των Ladies  συνεχίστηκε και στο 65’ η Κυνοσίδου με καταπληκτικό σουτ έστειλε τη μπάλα στο παραθυράκι. Το 4-0 έκανε η Κουσιέρι στο 70΄με διαγώνιο σουτ μέσα από τη περιοχή! Στο 74΄η Μπούλοκ πήρε τη θέση της Σκεύης Αντωνίου που αποθεώθηκε κατά την έξοδο της από τον αγώνα, ενώ πέντε λεπτά αργότερα η Μπούλοκ έκανε το 5-0. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με την ομάδα μας να παίρνει την άνετη νίκη και να κατακτά το Κύπελλο. Το treble λοιπόν από τις Ladies μας είναι και πάλι γεγονός!!!