ΑΝΤΡΕΣ

Νίκη και αγκαλιά με τον τίτλο οι U21!

Τη νίκη με 2-1 κόντρα στον Ολυμπιακό εκτός έδρας πήρε η ομάδα των U21 και βρίσκεται αγκαλιά με τον τίτλο του πρωταθλήματος μία αγωνιστική πριν το φινάλε. Σ΄ένα αγχωτικό παιχνίδι που κρίθηκε στο τέλος οι ποδοσφαιριστές της Εφηβικής μας ομάδας κατέθεσαν ψυχή και πήραν τη νίκη.

Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 0-0, με την ομάδα μας να δέχεται το γκολ στην επανάληψη. Παρά τη ψυχρολουσία κατάφερε να αντιδράσει και να ισοφαρίσει με τον Αντωνιάδη. Στη συνέχεια του αγώνα και λίγο πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Συλβέστρος που σε πρώτο χρόνο αστόχησε για να σκοράρει στην επαναφορά μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα.

Πλέον απομένει ένα παιχνίδι με το ΘΟΙ την ερχόμενη Κυριακή(7/4) εντός έδρας και η ομάδα μας βρίσκεται ένα βήμα πριν την κατάκτηση του τίτλου!