ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Εκεί ψηλά στην κορυφή οι U16!(Φωτορεπορτάζ,video)

Τη μεγάλη και καθαρή νίκη στο τοπικό αλλά και ντέρμπι κορυφής πήρε η ομάδα των U16, κόντρα στην ΑΕΛ εντός έδρας. Οι ποδοσφαιριστές του Φίλιππου Φιλίππου μπήκαν δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν νωρίς με τον Βραχίμη. Στη συνέχεια ο αντίπαλος αντέδρασε και μετά από μια αδράνεια στην άμυνα της ομάδας μας ισοφάρισε το σκορ.

Οι ποδοσφαιριστές μας όμως κατάφεραν να «απαντήσουν» αμέσως στην ισοφάριση και με τον Μίτα πήραν προβάδισμα 2-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη αν και ο αντίπαλος μπήκε δυνατά, εντούτοις η ομάδα μας ήταν που πέτυχε το γκολ με τον Χαρικλείδη για να «κλειδώσει» στην ουσία τη νίκη.

Ο αντίπαλός πίεσε για τη μείωση στο σκορ και έτσι οι ποδοσφαιριστές μας έβγαιναν πιο εύκολα στην αντεπίθεση και αν ήταν πιο εύστοχοι θα πετύχαιναν και άλλα γκολ. Πλέον συνεχίζουμε στην κορυφή με διαφορά τεσσάρων βαθμών από τον σημερινό μας αντίπαλο και  βλέπουμε το μεγάλο στόχο του πρωταθλήματος!

Δείτε φωτογραφικό υλικό καθώς και βίντεο με τα τελευταία λεπτά και τους πανηγυρισμούς: