ΣΤΙΓΜΕΣ

Αυτός είναι ο γηγενής ποδοσφαιριστής που σκόραρε τα περισσότερα γκολ!

Ο γηγενής ποδοσφαιριστής με τα περισσότερα γκολ κόντρα στην ΑΕΛ σε αγώνες β’ γύρου δεν είναι άλλος από τον μεγάλο Άντρο Χριστοδούλου ο οποίος πέτυχε 4 γκολ.

Ο Άντρος έχει σκοράρει τα 4 γκολ του κόντρα στην ΑΕΛ σε 4 διαφορετικά παιγνίδια. Συγκεκριμένα ο Άντρος Χριστοδούλου σκόραρε το πρώτο του γκολ κόντρα στην ΑΕΛ την περίοδο 1979/80 σε ηλικία μόλις 19 ετών και ακολούθως σκόραρε ξανά από 1 γκολ την περίοδο 1981/82, 1984/85 και την περίοδο 1987/88.

Κοινό χαρακτηριστικό των τεσσάρων αυτών αγώνων στα οποία ο Άντρος έχει σκοράρει είναι το γεγονός ότι σε κανένα από τους αγώνες αυτούς ο Απόλλωνας δεν γνώρισε την ήττα! Αντίθετα πέτυχε 2 θριαμβευτικές νίκες με 3-0 και 4-1 ενώ τα άλλα 2 παιγνίδια έληξαν ισόπαλα 1-1 και 3-3.