Πολλά προβλήματα και ήττα!(Φωτορεπορτάζ)

Την ήττα δέχθηκε η ομάδα μας από την ΑΕΚ για την 4η αγωνιστική εκτός έδρας με 96-44. Η ομάδα μας και πάλι με πολλά προβλήματα έχασε από μια ανώτερη και πιο έμπειρη ομάδα.Ο Μάρσιαλ απουσίαζε στο εξωτερικό λόγω της κηδείας του αδελφού του, παίζαμε με ένα ξένο λιγότερο ενώ ο νεοαποκτηθής Μπέκφορντ μόλις χθες ήρθε στην Κύπρο.

Ο αντίπαλός μπήκε δυνατά στον αγώνα και μετά από το πρώτο τρίλεπτο κατάφερε να δημιουργήσει μια διαφορά και να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με 23-12. Η συνέχεια κυμάνθηκε στον ίδιο ρυθμό με την ομάδα μας να μην μπορεί να βρει τις λύσεις και να κλείνει το ημίχρονο χάνοντας με 51-25.

Στην επανάληψη ο αγώνας κύλησε στο ίδιο τέμπο με τον αντίπαλο να κάνει το δικό του παιχνίδι και να αυξάνει συνεχώς τη διαφορά με το τρίτο δεκάλεπτο να κλείνει για την ομάδα μας στο μείον 38 (72-34). Η ομάδα μας δεν μπορούσε να κάνει κάτι και φυσιολογικά υπέκυψε στην ανωτερότητα του αντιπάλου και στα προβλήματα της χάνοντας τελικά με 96-44.

Η ομάδα μας(Μακκάμον): Πιττάκας(1), Γεωργίου(5), Φράνκλιν(12), Κορωνίδης(3), Ρέινς(11), Γρίβας, Καμένος, Χριστοφίδης, Μπέκφορντ(4), Παπέ(8).

Τα δεκάλεπτα: 23-12,51-25,72-34,96-44