Άλλη μία αυτοκτονία!(Φωτορεπορτάζ)

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας να φτάσει στη μεγάλη πρόκριση αφού έχασε μέσα στην Πράγα από τη Σλάβια με 3-2. Η ομάδα μας μπήκε πολύ καλά στον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί στο 14΄ 2-0 με γκολ που σημείωσε η Βίτερμαν. Οι αντίπαλές όμως κατάφεραν να ισοφαρίσουν το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο και έτσι οι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια ισόπαλες.

Στην επανάληψη η ομάδα μας δέχθηκε φοβερή πίεση από τον αντίπαλό και στο 83΄ ένα φάουλ έφερε το μοιραίο. Σε μια φάση που ίσως και να μην ήταν φάουλ η Σιδηρά δέχθηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και στην συνέχεια μια αδράνεια της άμυνας μας έφερε το τρίτο γκολ για τη Σλάβια. Το έργο πλέον έγινε δύσκολο αφού η ομάδα μας έπαιζε με δέκα. Τα κορίτσια προσπάθησαν και είχαν κάποιες ευκαιρίες όμως τελικά δεν τα κατάφεραν.