ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Όμορφα και ουσιαστικά!

Έπειτα από μια μεστή, ουσιαστική εμφάνιση η ομάδας μας επιβεβαίωσε τα προγνωστικά και επικράτησε της ΑΕΖ με   στο Παφιακό στάδιο. Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγώνα, είχε τον πλήρη έλεγχο από τα αρχικά στάδια και κατάφερε να προηγηθεί 2-0 πριν το πρώτο ημίχρονο χάνοντας σωρεία ευκαιριών για να καθαρίσει το παιχνίδι. Σκόρερ των δύο πρώτων γκολ οι Παπουλής στο 25΄ και Γκίε στο 36΄.

Στην επανάληψη και μετά από ένα άγονο δεκαπεντάλεπτο η ομάδα μας ανέλαβε και πάλι τον πλήρη έλεγχο και κατάφερε με τον Ντα Σίλβα στο 68΄ να πετύχει το 3-0. Στη συνέχεια έχασε και πάλι πολλές ευκαιρίες για να αυξήσει ακόμη περισσότερο το δείκτη του σκορ. Αυτό έγινε στο 85΄με το δεύτερο γκολ του Παπουλή. Πλέον η προσοχή μας στρέφεται στο ντέρμπι με την ΑΕΚ την ερχόμενη Κυριακή (18/9) στο Τσίρειο!

Η εντεκάδα της ομάδας μας: Βάλε, Λόπες (46΄ Στυλιανού), Βινίσιους, Ρομπέρζ, Βασιλείου, Πέδρο, Σακέτι (60΄ Πίεχ), Μπεντόγια, Παπουλής, Ντα Σίλβα(76΄ Χάμπος), Γκιέ.