«Κερδίσαμε δίκαια…»

Δίκαιο χαρακτήρισε το νικηφόρο αποτέλεσμα για ην ομάδα του ο Πέδρο Εμάνουελ, στην διάσκεψη Τύπου του αγώνα με την Νέα Σαλαμίνα.

Αναλυτικά τα όσα ανέφερε:Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, το πρώτο μας. Ξέραμε ότι είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια καλή ομάδα σε ένα δύσκολο γήπεδο όμως ανταπεξέλθουμε και πήραμε την νίκη. Μπήκαμε δυνατά, είχαμε ένα δοκάρι, πετύχαμε δύο γκολ πριν το δεκάλεπτο. Ελέγξαμε το παιχνίδι, μπορεί να μην είχαμε μεγάλη κατοχή αλλά το αποτέλεσμα ήταν δίκαιο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ξέραμε ότι η Νέα Σαλαμίνα θα ρισκάρει. Είχαμε τον έλεγχο, σκοράραμε ακόμα ένα γκολ και είχαμε ένα καλό ξεκίνημα. Αφιερώνουμε την νίκη στους οπαδούς. Στόχος φέτος είναι να πάμε καλύτερα από πέρσι. Πέρσι χάσαμε εδώ 2-0, φέτος ήρθαμε και ξεκινήσαμε με νίκη επειδή οι ποδοσφαιριστές ήταν συγκεντρωμένοι.