Αυτός είναι ο πραγματικός Απόλλωνας!

Με πολύ καλή αγωνιστική παρουσία και πολύ βελτιωμένη η ομάδα μας πήρε τον πρώτο τίτλο της χρονιάς και πλέον βάζει πλώρη για το πρωτάθλημα αφού σήμερα έδειξε ότι μπορεί.

Πολύ καλή η ομάδα μας στο Α΄ημίχρονο με καλή κυκλοφορία, σωστές μεταβιβάσεις και καλές τοποθετήσεις βρέθηκε να προηγείται στο σκορ με 1-0 αφού στο 40ο λεπτό ο Μάγκλίτσα κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα του αντίπαλου τερματοφύλακα. Δημιουργήσαμε ευκαιρίες και αν ήμασταν λίγο πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια ίσως να είχαμε πετύχει και άλλο γκολ.

Στην επανάληψη η ομάδα μας με τον ίδιο ρυθμό και πολύ διαβασμένη είχε το παιχνίδι στα μέτρα της χωρίς να απειληθεί σχεδόν καθόλου από τον αντίπαλο. Δίνοντας χώρο στον αντίπαλο έκανε το δικό της παιχνίδι αφού ήταν αυτή μπροστά στο σκορ. Μετά από εξαιρετική συνεργασία στο 80’ο Παπουλής με καταπληκτική πάσα βρήκε τον Πίεχ στη μικρή περιοχή που με ωραίο γυριστό σουτ έκανε το 2-0. Στις καθυστερήσεις δεχθήκαμε ένα γκολ από σύγχηση και το παιχνίδι τέλειωσε 2-1.