Έχασε και το δεύτερο παιχνίδι!

Posted on

Παρόλο που η ομάδα μας έκανε ένα καλό παιχνίδι, εντούτοις δεν τα κατάφερε και έχασε από την ΑΕΛ 58-69. Τα κορίτσια της ομάδας μας πάλεψαν, αλλά το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες εκεί που η αντίπαλός ήταν πιο εύστοχη. Πλέον η σειρά μεταφέρετε στην έδρα του αντιπάλου, που αν πάρει τη νίκη περνά στους τελικούς του πρωταθλήματος. Η σημερινή εμφάνιση της ομάδας μας, γεμίζει αισιοδοξία άπαντες για πολύ καλύτερη παρουσία την επόμενη χρονιά.

Το πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έμειναν στο 22-22, ενώ στην συνέχεια η ΑΕΛ κατάφερε να δημιουργήσει διαφορά τεσσάρων πόντων μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου 39-35. Στο τρίτο δεκάλεπτο η αντίπαλός με πίεση σ΄όλο το γήπεδο έφερε την διαφορά στους εννέα 54-45.  Η ολοκλήρωση του αγώνα βρήκε την ομάδα μας να χάνει με 69-58.  Το τρίτο παιχνίδι θα διεξαχθεί στο γήπεδο της ΑΕΛ στις 20 Μαρτίου.

Τα δεκάλεπτα: 22-22, 35-39, 45-54, 58-69

Η ομάδα μας (Α. Λεκισβίλη): Κώστα 12, Τζιάμπου, Μιχαήλ 2, Νικόλα 4, Αντωνίου 8 (2), Μπελ 19 (1), Μπούντιμιρ 13.