ΓΥΝΑΙΚΕΣ

SUPER πρωταθλήτριες οι Ladies! (pics)

Την κατάκτηση του Super Cup πανηγυρίζει η Apollon Ladies που επικράτησε με 5-0 της Ομόνοιας στο «Κερύνεια Επιστροφή».

Η ομάδα μας έδειξε από το πρώτο λεπτό ποιος θα ήταν το αφεντικό και στο 9′ κατάφερε να αναοίξει στο σκορ με την Θόρντις μετά από ασίστ της Φρέντα.

Με την συμπλήρωση μισής ώρας η Θόρντις διπλασίασε τα τέρματα της μετά από σέντρα της Χμίροβα και λάθος στην αντίπαλη άμυνα.

Στο 39′ ήταν σειρά της Λόκγουντ να γραφτεί στον πίνακα των σκόρερ με την ομάδα μας να κλείνει το ημίχρονο στο 3-0.

Β’ ημίχρονο:

Δυνατά μπήκαν και στην επανάληψη οι Apollon Ladies.

Αφού χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες, στο 73 η Θόρντις πέτυχε χατ-τρικ και ανέβασε στον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Στο 82′ η Κυνοσίδου διαμόρφωσε το τελικό 5-0 για την ομάδα μας.

Απόλλων Ladies: Ματθαίου, Αμπράμο (82′ Κυνοσίδου), Λόκγουντ (74′ Ιωάννου), Χάρντι, Παναγιώτου (65′ Γιάννου), Χμίροβα, Χάγκμαν (65′ Φονσέκα), Θόρντις, Λέστερ, Φρέντα, Ρικς (82′ Ευστρατίου)

Στον πάγκο: Άντερσον, Ιωάννου, Ευστρατίου, Προδρόμου, Γεωργίου, Φονσέκα, Κυνοσίδου, Γιάννου, Νικολάου