ΓΥΝΑΙΚΕΣ

WCL: Νίκη-πρόκριση για την Apollon Ladies!

Νίκη-πρόκριση στον Β΄προκριματικό γύρο του WCL για την Αpollon Ladies μετά το 3-0 κόντρα στην Swansea.

H ομάδα μόλις στο 4ο λεπτό μπήκε μπροστά στο σκορ με το γκολ της Ρίο Χάρντι, κάτι που ελευθέρωσε τα πόδια των παικτριών του Μπιόρκεγκρεν.

Οι Ladies είχαν την υπεροχή, έφταναν με ευκολία στην αντίπαλη περιοχή και στο 43ο λεπτό έκανε 2-0. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα μας κέρδισε το πέναλτι σε μαρκάρισμα της Άντο στην περιοχή.

Η Φρέντα ανέλαβε την εκτέλεση, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι, στην πλάτη της τερματοφύλακα της Σουόνσι και στα δίκτυα για το 2-0.

Στο 56ο λεπτό και πάλι η Φρέντα εκμεταλλεύτηκε την μπαλιά της Χάρντι και με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Εντεκάδες:

Απόλλων Ladies: Κορντέρ, Γουόλεν, Κυνοσίδου, Λέστερ, Αραούχο, Άντο, Φόλκεσον (72′ Γιάννου),Μιγιάτοβιτς (92′ Παφίτη) , Λόκγουντ, Ρ. Χάρντι (84΄Γεωργίου), Φρέντα

Σουόνσι: Μπόρντερ, Χιούς, Τζένκινς, Πόουε, Λέικ, Άνταμς, Ρίτσαρντσον, Μπέινον, Χόσφορντ, Τζον-Ντέιβις, Τσίβερς