ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

K19-Κύπελλο: Πρόκριση για τον Απόλλωνα

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Νέων Κ-19 Α’, Β’, Γ’ Κατηγορίας πανηγύρισε ο Απόλλωνας ο οποίος επικράτησε της ΠΑΕΕΚ με 0-2.

Ο αγώνας διεξήχθη στο γήπεδο ΑΟΛ της Λακατάμιας την Κυριακή (4/10) με τους ποδοσφαιριστές του κ. Μακρίδη να πετυχαίνουν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Μόλις στο 9ο λεπτό ο Χρίστος Χατζηζηνοβίου άνοιξε το σκορ και στο 83’ ο Ράιαν Νεοφύτου διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Απόλλωνας αγωνίστηκε με τους Κωνσταντίνου, Οικονομίδη (78’ Νεοφύτου), Χατζηζηνοβίου, Γεωργίου, Ιωακείμ, Μαραγκό, Δημητρίου, Ιακώβου, Τσιόλου, Ορφανίδη (46’ Παπαδημητρίου) και Χαραλάμπους.

Η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα μας είναι προγραμματισμένη για το επόμενο Σάββατο (17/10) με αντίπαλο την Ένωση Νέων Παραλιμνίου στο Κοινοτικό στάδιο Ακρωτηρίου.