ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Φιλική νίκη με χατ-τρικ του Ματέι!

Την νίκη με 4-2 πήρε η ομάδα μας σε φιλικό αγώνα που έγινε στο «Τσίρειο» κόντρα στον Εθνικό Άχνας.

H εξέλιξη του αγώνα:

-3′ Γκολ με τον Ματέι μετά από ασίστ του Μπένσοπ

-13′ ΓΚΟΟΛ με τον Ματέι και πάλι! Ο Ρουμάνος με άψογο διαγώνιο πλασέ σημείωσε το 2-0 πολύ νωρίς

-16′ Μεγάλη απόκρουση του Στρατηλάτη μετά από εναέριο πλασέ του Ντιγκινί

-19′ Ωραίο εναέριο σουτ του Γιαννιώτα, η μπάλα λίγο έξω. Ωραία μπαλιά του Ντιγκινί

-28′ Πολύ καλή ατομική προσπάθεια από τον Ματέι ο οποίος ολοκλήρωσε με πλασέ την επίθεση και τον Στρατηλάτη να πέφτει και να μπλοκάρει

-36′ Πέναλτι! Ωραία προσπάθεια από τον Ματέι από τ’ αριστερά ο οποίος μπήκε στην περιοχή, ανατράπηκε από αντίπαλο με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα

-36′ ΓΚΟΟΟΛ! Ο Μπένσοπ σημάδεψε στην αριστερή γωνία του Στρατηλάτη “γράφοντας” το 3-0

-40′ Λήξη ημιχρόνου. Η ομάδα μας προηγείται με 3-0 με δύο γκολ του Ματέι και ένα ο Μπένσοπ με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Ματέι.

41′ Έναρξη β’ μέρους. Δύο αλλαγές για την ομάδα μας. Παπαστυλιανού και Νταμπό στις θέσεις των Μολ και Ντιγκινί

-42′ Γκολ για τον Εθνικό Άχνας με κεφαλιά του Κοστόφκι

-46΄ΓΚΟΟΟΛ με τον Ματέι! Χατ τρικ για τον Ρουμάνο μεσοεπιθετικό. Προηγήθηκε όμορφη ενέργεια από τον Φιλιώτη

-56′ Γκολ για τον Εθνικό με τον Κουμή

-60΄Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Κουντόντιακ, η μπάλα στο τείχος και κατέληξε σε κόρνερ

-73′ Εξαιρετική ενέργεια από τον Μπένσοπ από τα δεξιά, ο οποίος έκανε το γύρισμα προς την περιοχή και τον Στρατηλάτη να αποκρούει ασταθώς. Η μπάλα κατέληξε στον Τσιόλου ο οποίος έκανε το πλασέ ωστόσο απόκρουσε με κεφαλιά πάνω στη γραμμή αντίπαλος αμυντικός

-80΄Λήξη αγώνα. Η ομάδα μας επικράτησε με 4-2 του Εθνικού Άχνας. Χατ τρικ ο Ματέι ο οποίος κέρδισε και το πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε τέρμα ο Μπένσοπ.