ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Super Ladies διέλυσαν την Pyrgos FC και ξέφυγαν στο +6!

Τεράστια νίκη για τις Apollon Ladies με 6-0 κόντρα στην Pyrgos FC με χατ-τρικ της Φρέντα, δύο γκολ της Ρίο Χάρτνι και ένα της Σιδηρά.

Η ομάδα μας συνεχίζει χωρίς απώλειες και σε 15 αγώνες έχει 45 βαθμους.

Μόλις στο 15ο λεπτό οι φιλοξενούμενες κέρδισαν πέναλτι. Η Κουλιμπαλί εκτέλεσε, η Μίλερ απέκρουσε όμως ο διαιτητής διέταξε επανάληψη.

Η Κουλιμπαλί εκτέλεσε ξανά και η Μίλερ με νέα απόκρουση κράτησε το μηδέν παθητικό για την ομάδα μας.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μας πήρε προβάδισμα με γκολ της Φρέντα στο 47ο λεπτό.

Δέκα λεπτά αργότερα η ίδια παίκτρια εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα του Pirgos FC, έκλεψε την μπάλα, απέφυγε και την αντίπαλο τερματοφύλακα και πλάσαρε για το 2-0.

Στο 70′ η Φρέντα έφτασε στο χατ-τρικ και στο 79′ η Χάρντι με δυνατό σουτ έκανε το 4-0.

Η Σιδηρά στο 84΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ αύξησε τον δείκτη του σκορ στο 5-0 και η Ρίο Χάρντι στο 86′ έγραψε το τελικό 6-0.