ΑΝΤΡΕΣ

Φιλική ήττα

Ολοκληρώθηκε το φιλικό παιχνίδι μεταξύ της ομάδας μας και του Άρη στο Τσίρειο στάδιο.

Ο αγώνας προπονητικού χαρακτήρα και ήταν μια καλή ευκαιρία για να πάρουν χρόνο συμμετοχής ποδοσφαιριστές που δεν αγωνίστηκαν στους προηγούμενους αγώνες.

Το σκορ άνοιξε ο Άρης με τον Μπάρμπαρο στο 21′. Στο 28′ ο Χαραλάμπους έκανε το 0-2.

Στο 38′ Γκακπέ μείωσε σε 1-2 με κοντινό πλασέ και αυτό ήταν το σκορ του 40λεπτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη πραγματοποιήθηκαν πολλές αλλαγές με τον ρυθμό του αγώνα να πέφτει αισθητά.

Στο 65′ ο Μόργκαν έκανε το 1-3 και στο 80′ ο Αγκίρε μείωσε σε 2-3 που ήταν και το τελικό σκορ.

Ενδεκάδες:

Απόλλων: Μολ (41′ Βολοτίνεν), Πέδρο (67′ Α. Ψύχας), Γιούστε, Αντωνιάδης (67′ Χαραλάμπους), Μπεσάτ, Σακέτι, Μ’ Πιντά (74′ Ανδρέου), Μάρκοβιτς (67′ Παναγή), Σαρντινέρο (74′ Γρηγορίου), Γιαννιώτας (41′ Αγκίρε), Γκακπέ (41′ Ζελάγια)

Άρης: Παπαστυλιανού,  Delmiro, Χαραλάμπους, Ελευθερίου, Παστελλής, Μοδέστου, Μόργκαν, Μπάρμπαρο, Μαλεκκίδης, Φέλεκ, Ρόμπιν