ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Το πάλεψαν αλλά δυστυχώς ήρθε η ήττα!

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια η ομάδα των Ladies μας δεν τα κατάφερε και έχασε από τη Μπράγκα με 1-0, ένα γκολ που μπήκε στο πρώτο δεκάλεπτο και έμελλε να κρίνει τον αγώνα και την πρόκριση!

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισοζυγισμένο για τις δύο ομάδες με τον αντίπαλο να στέκεται τυχερός και να πετυχαίνει γκολ στο 10΄. Οι παίκτριες προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά κάποιες ευκαιρίες με τη R.Hardy δεν έφεραν το γκολ. Από δύο σουτ στον στόχο για τις δύο ομάδες, ενώ η ομάδα μας κέρδισε τρία κόρνερ έναντι τέσσερα του αντιπάλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ξεκίνησε με μία αλλαγή με την Παφίτη να παίρνει τη θέση της Κυνοσίδου. Η δεύτερη αλλαγή για την ομάδα μας έγινε στο 81΄με τη Surnovska να μπαίνει στη θέση της Begic. Οι παίκτριες μας προσπάθησαν να ισοφαρίσουν αλλά η μπάλα δεν τους έκανε το χατίρι. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με την ομάδα μας να χάνει με 1-0 και πλέον να μην έχει ελπίδες πρόκρισης στους «32»