Ισοπαλία με ανύπαρκτο φάουλ!

Στην ισοπαλία έμεινε η ομάδα Νέων(U19) που εξήλθε ισόπαλη εντός έδρας στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής με την ΑΕΚ εντός έδρας. Η ομάδα μας έχοντας πολύ καλή απόδοση κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να προηγηθεί νωρίς στην επανάληψη με τον Μάριο Ανδρέου.

Στη συνέχεια του αγώνα έχασε αρκετές ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τέρματα της για να έρθει ο διαιτητής της αναμέτρησης στο 86΄και να δώσει ανύπαρκτο φάουλ για τον αντίπαλο έξω από την περιοχή με αποτέλεσμα ο αντίπαλος να ισοφαρίσει σε 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Με άλλους τέσσερις αγώνες να απομένουν η ομάδα μας θέλει νίκες έτσι ώστε να μην κινδυνεύσει αρχής γενομένης από το παιχνίδι της επόμενης αγωνιστικής κόντρα στον Άρη εκτός έδρας. Ακολουθεί ο αγώνας με την Καρμιώτισσα εντός, με Ανόρθωση εκτός και το πρωτάθλημα ολοκληρώνεται με τον ΑΠΟΕΛ εντός.