ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Νίκησε και έπιασε κορυφή!

Την εκτός έδρας νίκη κόντρα στη Νέα Σαλαμίνα με 3-2 πήρε η ομάδα U15 της Ακαδημίας μας στα πλαίσια του εξ αναβολής αγώνα της 4ης αγωνιστικής της Ανώτατης κατηγορίας.

Η ομάδα αν και προηγήθηκε στο 14΄με τον Κωνσταντίνου, δέχθηκε στο αμέσως επόμενο λεπτό την ισοφάριση για να κλείσει το ημίχρονο στην ισοπαλία 1-1. Στην επανάληψη παρά το ότι βρεθήκαμε πίσω στο σκορ στο 44΄εντούτοις καταφέραμε και γυρίσαμε το παιχνίδι με δύο τέρματα του Κονδύλη στο 55΄και εύστοχο πέναλτι του Φασουλιώτη στο 66΄.

Η ομάδα μας πλέον συγκατοικεί με την ΑΕΛ στην πρώτη θέση έχοντας 9 βαθμούς, μετρώντας 3 νίκες και μια ήττα, πετυχαίνοντας 6 τέρματα και δέχθηκε 5. Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση το Σάββατο(16/2) με τον Άρη εντός έδρας.