ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ

Να «καρφώσει» τον συμπατριώτη του όπως και τότε!

Το Σάββατο (9/2) κόντρα στην συμπολίτιδα ΑΕΛ ο κροάτης ποδοσφαιριστής της ομάδας μας Άντον Μάγκλιτσα θα συναντήσει ένα παλιό γνώριμο και συμπατριώτη του με τον οποίο αγωνίστηκαν αντίπαλοι και εκτός του κυπριακού πρωταθλήματος.

Ο λόγος για τον μεσοεπιθετικό ποδοσφαιριστή της ΑΕΛ Αντριάν Αγκάνοβιτς με τον οποίο ο Μάγκλιτσα υπήρξε αντίπαλος από την περίοδο 2009/10 μέχρι την περίοδο 2012/13 στο κροατικό Πρωτάθλημα Α’ κατηγορίας.

Στις 6 Μαίου 2011 ο Μάγκλιτσα αγωνιζόμενος με τη φανέλα της Osijek αντιμετώπισε εκτός έδρας την Varazdin στην οποία αγωνιζόταν ο Αγκάνοβιτς.

Το σκορ βρισκόταν στο 2-1 υπέρ της Osijek όταν στον αγωνιστικό χώρο στο 63’ εισέρχεται ως αλλαγή ο Μάγκλιτσα ο οποίος 6 λεπτά αργότερα θα σκοράρει κόντρα στην ομάδα του Αγκάνοβιτς σημειώνοντας το 3-1 σε ένα αγώνα που τελικά έληξε με 4-2 για την ομάδα του Μάγκλιτσα!