Νίκη μεν, όχι όμως τρεις βαθμοί!

Απρόσμενη εξέλιξη είχε για την ομάδα μας το παιχνίδι που έγινε ψες(22/1) κόντρα στο ΘΟΙ Αυγόρου εντός έδρας. Η ομάδα μας πήρε μεν τη νίκη, αλλά όχι αυτό που ήθελε που ήταν το τρίποντο, έτσι ανέβηκε στους 18 βαθμούς, αλλά με την ολοκλήρωση της 13ης αγωνιστικής παραμένει 5η.

Οι παίκτριες μας κέρδισαν το πρώτο σετ με 25-20 απέναντι στον αντίπαλο που εμφανίστηκε ανταγωνιστικός και προηγήθηκαν με 1-0 σετ. Το δεύτερο σετ ήταν ακόμα καλύτερο, αλλά με το ΘΟΙ να κερδίζει 25-23 και να ισοφαρίζει τον αγώνα βάζοντας δύσκολα.

Η ομάδα μας επανήλθε στο τρίτο σετ και κέρδισε 25-21 για να επανακτήσει το προβάδισμα με 2-1. Ο αντίπαλος στο τέταρτο σετ και αφού ξέφυγε στο σκορ κέρδισε με 25-18 ισοφαρίζοντας τον αγώνα. Στο τάι – μπρέικ οι παίκτριες μας κέρδισαν ευκολα με 15-07 και πήραν τον αγώνα με 3-2 σετ.

Η ομάδα μας(Μ. ΠΑΝΑΓΙΔΗΣ):Αγκουέρο, Δ. Σιμανόφσκι, Ιωαννίδου,Πέρεζ, Μανίταρου, Καριόκα – Λίμπερο: Ζακχαίου. – Αλλαγές: Ι. Σιμανόφσκι, Λεωνίδου.