ΘΡΥΛΟ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

Όταν ο Γκαστόν Σαγκόι «κάρφωσε» τον νυν προπονητή της ΑΕΚ Άντονι Ιραόλα! (video)

Πριν 8 και κάτι περίπου χρόνια, συγκεκριμένα στις 18 Σεπτέμβριου, 2010, το «αλάνι» ο Γκαστόν Σαγκόι αγωνιζόμενος με τα χρώματα της Sporting Gijon για το πρωτάθλημα της La Liga, αντιμετώπισε στο στάδιο «Municipal El Molinón», έδρα της Sporting Gijon, την ομάδα της Athletic Club και αφού στο 7’ είδε το εκπληκτικό ανάποδο ψαλίδι του να αποκρούεται από τον αντίπαλο τερματοφύλακα στο 23’ κατάφερε να σκοράρει με ωραίο τρόπο απέναντι στον νυν προπονητή της ΑΕΚ Λάρνακας Άντονι Ιραόλα που αγωνιζόταν εκείνη την περίοδο στην Athletic Club, σημειώνοντας το 2-0 για την ομάδα του!

Αξίζει ν’ αναφέρουμε ότι συμπαίκτες με τον Γκαστόν Σαγκόι στον αγώνα αυτό ήταν ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ την περσινή περίοδο Juan Pablo και ο David Barral ποδοσφαιριστής του ΑΠΟΕΛ την περίοδο 2016/17 ενώ είχε για αντίπαλο του τον Javi Martinez νυν ποδοσφαιριστή της Bayern München!

Για την ιστορία, η Athletic Club κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 με γκολ των Gurpegi και του γνωστού σε όλους μας Llorente νυν ποδοσφαιριστή της Tottenham!