ΑΝΤΡΕΣ

Το εκπληκτικό γκολ του Σουάνη με τακουνάκι στο Τάσος Μάρκου!(video)

Περίοδος 2012/13 και η ομάδα μας, με τιμονιέρη τον Νικόδημο Παπαβασιλείου, εκστρατεύει στο «Τάσος Μάρκου», στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής, για να αντιμετωπίσει την Ένωση Νέων Παραλιμνίου.

Η ομάδα μας προερχόταν από τέσσερις «στείρες» αγωνιστικές χωρίς γκολ και έψαχνε εναγωνίως το γκολ αφού για 50 σχεδόν μέρες και 449 αγωνιστικά λεπτά δεν έβρισκε τον δρόμο προς τα δίκτυα!

Λένε ότι το καλό πράγμα αργεί. Αυτό ίσχυσε για το πρώτο γκολ της ομάδας μας, το οποίο ήρθε μετά από μια ενέργεια του Άλεξ Κωνσταντίνου ο οποίος μπήκε στην περιοχή από δεξιά και σέρβιρε στον Δημήτρη Σουάνη, ο οποίος με ένα σπάνιας ομορφιάς τέρμα με εκπληκτικό τακουνάκι στο 69ο λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίκτυα δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα μας με 1-0 και έγινε ταυτόχρονα το πρόσωπο του αγώνα.

Για την ιστορία η ομάδα μας στη συνέχεια σημείωσε άλλα δύο γκολ, με Παπουλή και Γκαρθία φτάνοντας στη νίκη με 3-0 κάτι που είχε να συμβεί από την πρεμιέρα, όταν επικράτησε του Εθνικού Άχνας στο Τσίρειο (2-0).