«Καθάρισε» την πρόκριση από το πρώτο παιχνίδι!(Φώτος)

Την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Νέων(U19) «κλείδωσε» από σήμερα(30/9) η ομάδα Νέων. Σε αγώνα που έγινε στις 16:00 στο Κοινοτικό στάδιο της Ερήμης επιβλήθηκε με 7-2 της ΑΛΚΗΣ.

Η ομάδα μας ανώτερη, όπως δείχνει και το σκορ, δυσκολεύτηκε στην αρχή μέχρι να βρει τα πατήματα της και βρέθηκε πίσω στο σκορ. Κατάφερε να γυρίσει τον αγώνα σε 3-1 και λίγο πριν το ημίχρονο δέχθηκε τη μείωση του σκορ μετά από λάθος.

Στην επανάληψη η ομάδα μας δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλο και με άλλα τέσσερα τέρματα και πολλές χαμένες ευκαιρίες ολοκλήρωσε τον αγώνα χωρίς πλέον ο αντίπαλος να μπορεί να ακολουθήσει το ρυθμό. Σκόρερ για την ομάδα ήταν οι Βασιλειάδης, Ντ.Σπόλιαριτς και Χαρικλείδης που πέτυχαν από δύο και ένα ο Μ.Ανδρέου.